neděle 28. června 2026

Spotřebováno za květen a červen 2026

Krásnou neděli!

Dneska to bude výživné! Mám tu totiž nahromaděnou spotřebu za poslední dva měsíce! A že v květnu a červnu mi došlo takových věcí, že krabice doslova přetékala, takže jsem ráda, že zase můžu vše vyházet a udělat prostor na další kousky. Avšak než se tak stane, pojďme si dát ještě shrnutí, ať víte, po čem sáhnout a čemu se raději vyhnout..


Celkem tu máme 36 kusů. To tu docela dlouho nebylo.. Je tu od všeho něco. Nechybí vlasovka, tělová i pleťová péče a také je tu tentokrát poměrně velké množství dekorativní kosmetiky.. 



Pěna do koupele Red Currant - Ziaja - tato pěna u nás doma nebyla poprvé, měli jsme již několik druhů (třeba mátová je top!) a vždy se k ní rádi vracíme. Velké balení, bohatá pěna, vždy příjemná vůně (ať už sáhnete po rybízu, mátě, fíku či pithaye) a stojí pár korun. Není co vytknout. Hodnocení: 4/5.

Sprchová pěna - Sanctuary Spa - příjemná záležitost! Jemná relaxační vůně, velmi bohatá a hutná pěna, která zanechává pokožku jemnou a lehce vyživenou. Celkově zajistí ze sprchování příjemný wellness zážitek. Podobá se mým oblíbeným pěnám od Rituals. Za mě super. Hodnocení: 5/5.

Sprchový gel Simple Joys Mango - Oriflame - osvěžující letní smršť! Příjemná a věrohodná vůně manga je na léto to pravé! Vlastnosti sprcháče nejsou ničím extra výjimečné (gelová textura, napění, umyje, nevysušuje), ale ta vůně! Ta vás dostane. Hodnocení: 3,5/5.

Sprchový gel Simple Joys Strawberry - Oriflame - a tady v podstatě platí to samé, akorát se tentokrát jedná o vůni jahod! Opět parádní, letní, ovocné osvěžení. Tady je vůně možná trošičku umělejší, ale nic tragického a určitě k osvěžení skvěle poslouží. Hodnocení: 3/5.

Sprchový gel Aroma Moment Lesní jahoda - Dermacol - Dermacolu se však vůně jahod náramně povedla! Působí věrohodně, čistě, je osvěžující a dostanete takovou tu klasiku, na kterou jste od sprcháčů této značky zvyklí. Já je miluju, jediné, co mi trochu vadí, jsou ty nepraktické tuby.. Jinak ale skvělé sprcháče za pár kaček. Hodnocení: 4,5/5.

Tělový peeling Christmas Cookies - Organic Shop - peelingy této značky jsou moje nejoblíbenější, o čemž svědčí už asi třetí balení této variace a asi milion dalších, co jsem zkoušela. A samozřejmě v zásobě už mám další :) Christmas Cookies je zrovna jedna z těch, co mne tolik neoslovila, ale mám ji už poněkolikáté a zvykla jsem si na ní. Já tam cítím máslo, sušenky a trochu až nějaké bonbónky :D Hrubost peelingu je akorát, aby z vás odstranil nečistoty a odumřelé buňky, ale zároveň nesedřel z kůže. Rychle a bez problémů se ve vodě rozpouští, takže nezůstává žádný nepořádek a dají se koupit za pěkné peníze. Prostě paráda! Hodnocení: 5/5.




Lak na vlasy Keratin & Volumen - Balea - kupuji opakovaně a tady ho vídáte celkem pravidelně. Vlasy hezky uhladí a zafixuje, zároveň je nemastí a neslepuje. Má jemnou parfemaci, která při aplikaci nedusí a stojí pár korun (cca 50 Kč). Jediné mínus je velmi rychlý úbytek, ale vzhledem k ceně to tolik nebolí. Hodnocení: 5/5.

Suchý šampon Star Kissed - Batiste - další stálice, kterou ode mne za ty roky dobře znáte. V posledních letech už takovou spotřebu sucháčů nemám, protože vlasy díky tréninkům myji skoro denně, nejsou tolik potřeba. Ale když už, tak vím, že na Batiste se mohu spolehnout. Vlasy odmastí, zanechá je trochu objemnější a voňavější. Tahle hvězdná kolekce se mi líbí! Pozor se musí dát jen na dostatečné vyčesání, aby nezůstala bílá vrstva. Jinak není co vytknout. Hodnocení: 5/5.

Hydratační šampon - Nora Lee - docela příjemné překvapení! Šampon je z Actionu a stál asi čtyřicet korun, ale musím říct, že za ty peníze velmi slušně posloužil. Hezky, jemně voněl po kokosu. Vlasy dostatečně umyl, nezatěžoval ani nevysušoval. Zůstaly jen hezky jemné, lesklé a hydratované, zároveň se slušným objemem a efekt bez potíží vydržel i dva až tři dny. Za mě parádička a pokud ho v Actionu potkám, vezmu klidně znovu. Hodnocení: 4/5.

Barva na vlasy Excellence Creme, 7U - L'oréal Paris - moje stálice v barvách na vlasy, tentokrát jsem akorát testovala úplně jiný odstín, než kupuji pravidelně. Obvykle mám 6.11, takže o jednu řadu tmavší. 7U je na mě světlá a podtónově hodně do žluta, ale zase musím říct, že sluníčko teď barvu docela vyšisovalo a je z toho opravdu zajímavá blond :D Excellence barvy jinak miluju, snadno a rychle se aplikují, dobře drží a vymývají se jen velmi zlehka, dobře chytají i na šediny a odrosty a vlasy úplně nezničí. Za mě super. Hodnocení: 5/5.

Regenerační maska na vlasy Architekt - Tomas Arsov - tahle maska je příjemným překvapením! Maskám a vlasovým zábalům já moc nedám, ale tohle mě bavilo! Vlasy jsou po použití krásně jemné,  lesklé, vyživené a viditelně v kondici a navíc krásně voní! Maska má vůni jako parfém Saffron (imitace Baccarat Rouge 540) a tu já miluju! Prostě boží! Maska dodám vlasům péči navíc a to aniž by je zbytečně zatížila. Hodnocení: 5/5.




Tělový krém Giordani Gold Essenza Supreme - Oriflame - lehoučký tělový krém, který neurazí-nenadchne. Má parfemaci jako stejnojmenný parfém, takže je to jeden z těch krémů, který intenzivně voní, aby podpořil parfém, ale samotná péče už takový zázrak není. Teď v létě mi tahle lehčí textura a nižší hydratace nevadí, ale v zimě by to byla bída. Hodnocení: 3/5.

Samoopalovací pěna - Dove - stálice, kterou kupuji před létem každý rok. Dodá po pár namazáních velmi jemné a přirozené opálení. Je naprosto blbuvzdorný, takže vhodný i pro amatéry v používání samoopalováků. Miluju jeho vůni, pěnovou texturu, konečný výsledek a zároveň i celkem obstojnou péči coby mazadla (hydratace tam je). Prostě láska. Hodnocení: 5/5.

Tělové mléko Hyalurogel - Mixa - velmi příjemné, lehoučké tělové mléko, které i přes svojí lehkou texturu a rychlou vstřebatelnost perfektně hydratuje. Pokožka je pak viditelně pružnější a taková správně fresh. Vůně je také moc pěkná, taková jemná a osvěžující. Balení je praktické s pumpičkou, i když ke konci už jde mléko vypumpovat docela blbě. To je asi jediné mínus, jinak jsem nadšená. Hodnocení: 5/5.

Neviditelný ochranný sprej na obličej SPF 50 - SunDance - must-have na aktuální horké dny! Tohle je velmi lehoučká mlha ve spreji, kterou na tváři téměř necítíte a přesto jste skvěle chráněni faktorem 50. Používám na běh i běžný den, občas jím přestříkám i mrňouse. Není to mastný ani hutný, vážně úplně neviditelná sluneční ochrana. Bomba a určitě pořídím znovu (tohle je z loňska, tak nevím, zda letos nemá trochu jiné balení). Hodnocení: 5/5.




Deodorant Pure - Borotalco - tyhle spreje od Borotalca jsou mojí stálicí a používám je jako podporu a ochranu navíc ke klasickým antiperspirantům (kuličky, tuhé,..), abych si zajistila sucho a bezpečí v podpaží. Samostatně po nich sahám jen výjimečně, když není takové teplo nebo mne nečeká nic náročného. Mají jemnou pudrovou parfemaci, podpaží nedráždí ani na čerstvě oholené pokožce. Tahle verze Pure má tendence zanechávat bílé fleky, takže se s ní musí opatrně, doporučuji tedy sáhnout spíše po verzi Invisible. Hodnocení: 3,5/5.

Krém na nohy Feel Well - Balea - fajn hydratační krém, který při pravidelném používání nohy částečně zjemnil a paty nebyly tak suché, ale zase se nekonal žádný zázrak. Plus má za příjemnou citrusovou vůni a okamžitou vstřebatelnost. Navíc stojí pár korun. Ale ten modro-růžový s ureou je výrazně lepší. Hodnocení: 3,5/5.

Krém na ruce O! my cherry - Eveline - tohle mě bavilo! Krém s velmi lehkou a rychle vstřebatelnou texturou a dokonalou třešňovou vůní! Praktické balení s pumpičkou vám může stát kdekoliv na stolku a použít ho můžete kdykoliv během dne, protože packy jsou chvíli po aplikaci akceschopné, žádná ulepená ani umaštěná vrstva. Hydratace tedy spíše průměr, nic pro extra suchou pokožku, ale moje ruce jsou momentálně v pohodě, takže jim tohle bohatě stačilo. Hodnocení: 4/5.




EdP I'm So Happy! - Luxeé Parfums - tohle byla taková květinová a nenáročná vůně. Je to docela slušná a použitelná imitace vůně Gucci Flora Gorgeous Gardenia, jen je mnohem slabší na výdrž (a to ani ten Gucci mi nijak extra nedržel :D), takže jsem tím cákala x krát za den. Každopádně na takové to rychlé osvěžení během dne to nebylo špatné.. Hodnocení: 2,5/5.

EdP Eclaire - Lattafa - tohle je moje srdcovka ze všech největší, o čemž svědčí dodělané balení a hned vzápětí pořízené další do zásoby :D Miluju tuhle vůni, což už jste si asi i všimli, protože jsem ji tu zmiňovala několikrát. Dokonalá sladká gurmánka, ideální na chladnější období. Silná a intenzivní, že se stane vaším poznávacím znamením. Silná vůně karamelu, cukru, medu a v závěru vanilky, která vás bude provázet po celý den. Miluju, miluju, miluju!!! Hodnocení: 5*/5.

EdP Candy Pop - Tubbees (Grandeur) - tahle se mi také moc líbila, je sladká, ale maličko taková štiplavější a svěžejší. Trochu mi připomíná takové ty žužu bonbónky v cukru :D Hodila se teď pro první teplejší dny. Výdrž je průměrná, ale jsou to vůně za pár korun a na domácí použití jsem si je moc oblíbila. Hodnocení: 3,5/5.




Balance Tonic - For Life & Madaga - skvělé tonikum k dočištění pleti, vyrovnání pleti a okamžité hydrataci. Má jemnou parfemaci, minimální obsah alkoholu, balení je praktické s pumpičkou. Vydrželo několik měsíců použití 2x denně. Pleť po něm byla krásně čistá, jemná, zbavená přebytečné mastnoty a připravena k aplikaci další péče. Za mě fajn a klidně ráda pořídím znovu. Hodnocení: 5/5.

Expresní odličovač na oči s chrpou - Yves Rocher - mnohaletá stálice, kterou tu vídáte pravidelně, takže nemusím asi vypisovat.. Nejlepší odličovač očí, který zvládne zbavit veškerého make-upu snadno a rychle, bez drhnutí, podráždění či mlhy před očima. Hodnocení: 5*/5.

Oil Control UV-Sérum na obličej - Eucerin - velmi povedená záležitost! Stejně jako loni mne Eucerin příjemně překvapil! Sérum je lehoučké, pleť nezatěžuje, neucpává póry. Okamžitě a plně se vstřebává, takže v pohodě na něj můžete použít make-up. Trochu mě nebavila aplikace kapátkem, protože textura se ke kapátku podle mě moc nehodila, ale to je jen detail. Jinak za mě moc povedená záležitost! Hodnocení: 5/5.

Květová voda Vanilka - Sozole Rose - další z mých stálic, kterou kupuji opakovaně. Tyhle květované vody jsou pro moji pleť vždy přínosem. V okamžiku pleť hydratují, zklidní a zvlhčí. Tato vanilková je mojí láskou největší, tu budu určitě pořizovat znovu! Hodnocení: 5/5.




Pleťová maska Snail - Skin 79 - fajn hydratační maska! Plátýnko sice stoprocentně nesedí, ale dá se přizpůsobit a dobře se přicucne. Séra akorát, aby nikde neteklo, ale pleť ho měla dostatek. Hodně se ho do pleti vstřebá, pleť po sundání není přehnaně ulepená ani umaštěná, ale hydratace velmi slušná. Bavila mě. Hodnocení: 4,5/5.

Pleťová maska Aloe - Skin 79 - v podstatě platí to samé jako u té šnečí, jen sérum mi přišlo trochu odlehčenější a vodovější, což teď v létě mám asi radši. Hydratace oukej, plátýnko dobrý. Bavila také a klidně zase vezmu znovu. Hodnocení: 4,5/5.

Polštářky pod oči - Balea - dávám jednou za čas, když už se nemůžu na to unavené oční okolí dívat :D Jako taková nouzovka a SOS péče jsou fajn. Jsou hydrogelové, takže studí samy o sobě, já je dávám ještě předtím na chvíli do ledničky pro výraznější chladivý efekt. A jo, na otoky to pomáhá, oční okolí dostane dávku hydratace navíc, takže spokojenost. Za těch pár korun fajn. Hodnocení: 4/5.



Perfect Cover Serum BB Cream - Missha - chtěla jsem zkusit něco jiného, tak jsem místo klasického červeného BBčka od Misshy sáhla po tomto se sérem. Není to špatné a v podstatě je to hodně podobné, ale původní verze mi přijde o něco lepší. Minimálně krytí se mi zdá lepší a je i přilnavější a lépe sedí (to červené BB). Tohle je taková odlehčenější verze se slabším krytím. Každopádně posloužilo dobře, to zase jo. Hodnocení: 4/5.

Řasenka Mega Length - Wet n Wild - řasenka, co nedělala vůbec nic! Nepřišlo žádné prodloužení, natož zatočení či trochu zvýraznění na objemu. Nebýt začernění řas, tak vůbec nepoznám, že jsem je líčila. A to jsem na ni sázela, protože kartáček je přesně podle mého gusta.. Hodnocení: 2/5.

Lak na nehty - Essie - láska! Tenhle lila odstín byl jeden z mých nejoblíbenějších, proto se normálně stalo, že jsem lak i spotřebovala! :D Essie laky mám ráda a tohle byla prostě nádherná barvička! ♥ Hodnocení: 5/5.

Voděodolná tužka na oči - Yves Rocher - další stálice, kterou kupuji opakovaně už pár let. Nejlepší tužka na oči ever! Doporučuji, kudy chodím, protože jsem dosud nenarazila na tužku, která by fungovala lépe! Je automatická, měkká, nedře oko a zároveň perfektně drží a to i na waterline. Hodnocení: 5*/5.

Makeup Revolution PRO Foundation Drops - Makeup Revolution - tady roním slzu, protože toto je ten nejlepší krycí make-up!!! Perfektní krytí, které se však obejde bez pocitu masky na pleti. Je lehoučký, takže se dal používat každý den. Zároveň krásně sjednotil, vyhladil, vše zakryl, takže pleť byla krásná, jak protažená filtrem :D Bylo třeba akorát trochu zmatnit pudrem, jinak jsem se v t-zóně leskla, ale to je jen detail. No a teď přichází to ALE.. asi rok zpět ho přestali vyrábět a nedá se už sehnat :( Achjo, proč mi to dělají? Hodnocení: 5*/5.

SuperStay Vinyl Ink odstín Coy, Striking, Upbeat - Maybelline - další moje lásky a stálice, ale tady jsem trochu naštvaná.. Tyto tři odstíny totiž moc nevydržely. Respektive COY se držela docela dlouho a statečně, ale Upbeat a Striking jsou zklamáním, protože po pár měsících přestaly barvit. Veškerý pigment se "vytratil" a zbyl jen lesk na rty (já díky Martě Rackové vím, že tam je, ale někde vespodu lahvičky a nelze jej prostě vydolovat a zajistit znovu spojení složek). A to je zrovna u těchto výrazných odstínů smůla.. Takže na co je tu budu skladovat, že.. Štve mě to a jsem z toho tak otrávená, že je asi znovu pořizovat ani nebudu.. teď jen čekám, jaký odstín padne jako další. A to jinak Vinylky fakt miluju a patří mezi mé nejoblíbenější rtěnky.. Hodnocení: 2,5/5.

Tak a jsme na konci! Tak mi určitě dejte vědět, s čím z toho máte zkušenosti? Co vás zaujalo? A jestli se vám třeba někomu stalo s Vinylkami to samé? 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Každý komentář mi udělá obrovskou radost! Děkuji! :)