úterý 22. března 2016

Nová minerální kosmetika - Annabelle Minerals

Krásný den vám přeji!

Už je na čase vám představit několik produktů jedné z nejnovějších značek dekorativní kosmetiky na našem trhu. Pro někoho to asi není nic nového, protože produkty této značky jsem testovala nejen já, ale stále si myslím, že pro většinu z vás je to velká neznámá. Značka Annabelle Minerals alespoň mně osobně nic neříkala do té doby, než mne oslovili. A je to obrovská škoda, proto jsem fakt ráda, že došlo k navázání spolupráce. Objevila jsem totiž zase něco úplně nového a vyzkoušela několik hodně zajímavých věcí. Měla jsem možnost vybrat si několik kousků, takže jsem si vzala make-up, tvářenku a oční stíny - od každého něco, ať je co testovat. No a abych měla stíny čím aplikovat, vzala jsem si na zkoušku i dva štětce na oční stíny.


Annabelle Minerals mě zaujala už svojí filozofií. Jedná se o přírodní kosmetiku, která čerpá z přírody jenom to nejlepší. Složení výrobků se skládá pouze ze čtyř složek, které jsou 100% přírodní a netestují na zvířatech.
Všechny minerální produkty této značky mají stejné balení. Jednoduchý umělohmotný kalíšek s průhledným spodním dílem a černým matným víčkem. Matný černý povrch není úplně praktický na údržbu, obzvlášť, když víčko i používám na odsypání prášku, ale z počátku to chvíli vypadá hezky. Kalíšek má uvnitř mechanismus pomocí kterého aplikujete minerální produkt. Otočné kolečko vám buď otevře nebo zacpe dírky, kterými sypký prášek sypete. Je to super, protože neztratíte ani o zrnko více než je potřeba :)
Minerální make-up

Jedni minerální make-upy milují, druzí nenávidí. A já jsem byla donedávna neznalá.. Když přišel, tak jsem se bála, jak se s ním bude pracovat. Ale tak těžké to není. Stačí malé množství prášku odsypat do víka a klasicky štětcem poté přenést na obličej a tadááá! Make-up se krásně přichytne a poté se na obličeji bez potíží rozetře. A hned po rozetření jsem poprvé zůstala zírat. Proč? Protože ten výsledný efekt byl naprosto perfektní. Nejen, že má tato matná verze střední krytí v jedné vrstvě a ve dvou už dosáhnete i toho vysokého, ale hlavně naprosto perfektní je ten krásný matný, jemný a přirozený finiš. Strašně se mi líbí takový ten lehký "popudrovaný" efekt, krásné a dokonalé pleti. Nejlepší na tom je, že ten matný efekt vydrží po celý den, make-up si sedne a po pořádném rozetření na pleti drží a to fakt celý den. A to aniž by moje pleť byla nějak nepříjemně zatížená nebo abych měla pocit masky. Prostě si sedne a sedí a já už o něm po celý den pocitově nevím. Ač je sypký a člověk by čekal, že bude vysušovat, tak opak je pravdou, má v sobě i trošičku mastnější složku, takže pleť se nijak nestahuje a ani na povrch žádná suchá místa nevylézají. Tohle prostě fakt zvládne zázraky - na jednu stranu to nevysušuje, na druhou není pleť ani nijak extra mastná a lesklá. Je to přesně to, co na tváři chci a co mé normální až smíšené pleti svědčí. A abych teda řekla alespoň jednu chybičku tohoto make-upu, tak je to zalézání do vrásek. Ty vrásky pod očima jsou v pohodě, ale to čelo.. No tomu dává tenhle make-up pěkně zabrat, takže ty vrásky musím fakt trochu hlídat. Většinou to ale dělám tak, že make-up nechám chvíli sednout a po pár minutách ho ve vráskách ještě štětcem zapracuji. Pak je celkem vystaráno. A nebo ho přes čelo tolik nedávám, jen ho lehce přešmrdlám :) Ale tak to prostě je, buď budu mít krytí a krásný obličej alá photoshop a budou víc vidět vrásky nebo budu mít všechny hrůzy nezakryté a vrásky nebudou tak nápadné :D Pro mě je to celkem složitá otázka, ale pořád to vyhrává ta krásná tvářička.Ještě vám řeknu něco málo k odstínu. Ve spolupráci se zastoupením firmy jsme vybrali odstín Natural Fair, který mi perfektně sedí. Make-upy tato značka prodává ve čtyřech podtónech, ve třech variantách (rozjasňující, matující a krycí) a snad i šesti odstínech, takže výběr je poměrně široký. Já jsem se tedy naprosto perfektně strefila, protože make-up dokonale splývá s krkem a vypadá prostě nenápadně. Takže jsem ráda, že i běloba jako já si vybere.

Pominu-li tedy tu potíž s vráskami, tak můžu make-up jedině chválit. Jestli máte obličej bez vrásek, tak bych vůbec nic neřešila. Je to opravdu kousek, který mě baví a fakt ho miluji natolik, že přemýšlím o jeho následovné koupi. A jsme u ceny, která se mi nezdá tak špatná, za 4 g zaplatíte 218 Kč, 10 gramů potom seženete za 375 Kč. Já mám čtyř-gramové balení a myslím si, že mi ještě nějakou tu chvíli vydrží, takže deset gramů máte dobře na rok :) Make-up najdete zde.
Minerální tvářenka 

Druhý kousek a pro mě snad ještě úžasnější než make-up je minerální tvářenka. Dorazil mi odstín Romantic, což je hodně nevšední barva, jaká mi mezi tvářenkami dosud chyběla. Je to taková fialovo-růžová, na obličeji vypadá převážně růžově, ale takovým nenásilným a přirozeným způsobem. Opět to chce naučit se s minerálním kouskem zacházet, ale v tomto případě to vážně není nijak závratně těžké. Malé množství si odsypete do víčka, přejedete přes něho štětcem a jelikož se na štětec pudr ihned chytne, tak na tváři ho máte v cukuletu. Nanáším ho nejraději tvářenkovým štětcem od Ecotools (klik), který ho rozprostře tím nejkrásnějším přirozeným způsobem. Ač ten prášek vypadá silně bezbarvý, tak pigmentu obsahuje dost, protože po rozetření je barva dostatečně intenzivní. Tedy takhle, ono se to hrozně těžce popisuje.. Barva je intenzivní, je viditelná, ale zároveň tak strašně krásně přirozená a nenápadná.. že to s ní snad ani nejde přehnat.. To byste jí museli použít asi tak tunu, aby to nevypadalo hezky. Kromě odstínu a pěkného přirozeného efektu je však největší pecka ta výdrž. Lidi, já vážně nemám problém s výdrží tvářenek, většina jich dá jakž takž celý den, třeba jen s mírnou ztrátou intenzity, ale tahle.. Ta vám drží jako přibitá. I když si věčně sahám na obličej, tak tam je po celý den a v naprosto nezměněném stavu. A drží a drží a drží. A nadělá spoustu krásy. Za mě tedy vážně pecka a já už teď vím, že nutně potřebuji další odstíny. Na jaro nějakou broskvovější, na léto něco tmavšího a pak možná budu spokojená :)

Tvářenku najdete tady, 4 gramy stojí 249 Kč.


Minerální oční stíny

Poslední minerální kousek je oční stín, který jsem nakonec po dlouhém váhání vybrala v odstínu Platinum. Asi vás nepřekvapí, že je to šedo-stříbrná barva. A vážně moc povedená. Opět stačí trochu stínu odsypat a poté štětcem aplikovat na oči. Možná máte obavy z toho, že budou stíny opadávat pod oči, i já se toho děsně bála, ale.. nenastal ani nejmenší problém. Fakt ne, ani zrníčko nespadlo mimo oko. On se stín totiž hezky přichytí na štětec a poté hned na oko, takže nemá nejmenší možnost spadnout. Daleko lepší než kdejaké běžně slisované stíny. Barva se pomalu mění, prášek samotný je jen jemně našedlý, ale při rozetření se pigmenty objeví a stíny dosahují intenzity. Musíte je tedy rozetřít důkladně, nanést více vrstev a trošičku déle je "šmrdlat" štětcem, ale výsledek je po chvíli moc pěkný. Až na jedno a tím je bohužel výdrž. Nevím, proč tady není výdrž tak pěkná jako u tvářenky, ale bohužel stíny ztrácí během dne na intenzitě a to velmi rapidně. Stačí pár hodin a na očích jsou stíny skoro neviditelné, takže samostatně se moc použít nedají, protože do večera na očích nemám nic :( Zkoušela jsem s bázemi i bez nich, obojí mělo podobný výsledek, prostě stíny jsou po pár hodinách fuč. Stíny u mne tedy tak úplně neobstály, ač to po aplikaci vypadalo celkem nadějně.

Najdete je tady, cena za 3 g je 186 Kč.A jdeme na štětce. Mám tu hned dva, takže mám zase větší šanci oddalovat praní štětců :D Oba mají bambusovou rukojeť, stříbrné kování a syntetické dvoubarevné štětiny. Každý štětec má jinak dlouhou a širokou rukojeť, což mne trochu překvapilo, ale ve výsledku je mi to celkem jedno. Provedení se mi na první prozkoumání moc líbí a vůbec nevypadá špatně.
Štětec na oční stíny - stínovací

Stínovacích štětců mám pořád málo a asi pořád ten pravý tak nějak hledám. Mám pár oblíbenců, ale žádný není ten pravý. Bohužel ani tenhle ne. Ač to na první pohled vypadalo nadějně, při bližším poznání jsem zjistila, že to nebude to pravé ořechové. Chlup je sice strašně příjemný a vůbec na očích neškrábe ani není jinak nepříjemný, tak je pro mě zbytečně dlouhý, díky čemuž se chlup ohýbá a pracuje se s ním trochu hůř než bych chtěla. Možná na to má vliv i malá hustota, kdyby tam bylo větší množství štětin, tak by to byla taky jiná. Praní proběhlo bez potíží, chlupy drží na svém místě a dosud ani jeden své místo neopustil. Takže ač příjemný, pevně svázaný a dobře sestřihnutý, není to úplně ono. Stínovat se s ním dá, nemůžu ho úplně zatracovat, ale něco tomu chybí. Seženete tady za 136 Kč.


Štětec na oční stíny - zkosený

Je můj první. Fakt. I když mám štětců na oči minimálně dvacet, tak zkosený mi ve sbírce dosud chyběl. Tenhle mi tedy udělal velkou radost. Oproti stínovacímu štětci je tenhle kousek menší a celkově takový hezčí, roztomilejší. A týká se to i štětin, jsou cca o třetinu kratší. Což stačí k tomu, aby se s ním lépe pracovalo. Zdá se mi také hustší, takže provedení tohoto kousku je lepší a povedenější. Práce s ním je precizní a výsledek pěkný i přes to, že se hezky nalíčit neumím :D Chlup je velmi jemný, na očním víčku netlačí ani nepíchá. Seříznutý je čistě a rovně, nijak se štětiny nerozbíhají. Praní proběhlo naprosto v pohodě, vypral se krásně do čistoty a vypadá jako nový. Štětiny nevypadávají, dosud jsem nezaznamenala úbytek jediné. Za mě tedy tenhle štětec ano, jsem s ním nadmíru spokojená. Líčí se s ním jednoduše a přesně a cena je také celkem příjemná, takže proč ne. Najdete ho tady, cena je 136 Kč.


No a aby toho v tomto článku nebylo málo, tak přidávám fotky všech produktů v akci. Oči jsou nalíčené  pouze minerálním stínem, který byl nanesen štětci. Na tváři potom make-up i tvářenka.
Tak a úspěšně ukončuji tuto mega dlouhou recenzi, která mi dala pořádně zabrat :D A vás se ptám:

Znáte Annabelle Minerals? Máte s touto značkou zkušenosti? Zaujala vás?

*PR produkty, které mi byly zaslány zastoupením e-shopu Annabelleminerals.cz

10 komentářů:

 1. Ta tvářenka vypadá úžasně! Také jsem o této značce ještě neslyšela :)


  Everythin Kate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta tvářenka vážně je úžasná :) Mají spousty dalších odstínů, tak to budu muset očíhnout :D už to mám na wishlistu :D

   Vymazat
 2. Chci si určitě pořídit nějaký minerální make-up, zatím ale spíš jen prozkoumávám všechny možné recenze :-D Tenhle make-up se mi docela líbí, akorát mi podle fotky přijde, že dělá takový až moc suchý finish na obličeji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, to je spíš kvůli tomu, že mi momentálně dost blázní pleť :( Tu bradu mám celou poďobanou a hodně zamaskovanou, takže to vypadá, jak kdyby to bylo vysušený, ale ve skutečnosti mi ten efekt na obličeji přijde fakt přirozený.. ani jako sušenka ani jako mastňák :D :)

   Vymazat
 3. Se značkou žádnou zkušenost nemám, ale nejvíce mě zaujal ten minerální makeup, na který jsi mě navnadila už ve videu, kde jsi ho chválila :)

  Lovely imperfections | Naturalium giveaway

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No je fakt super! <3 Ten krycí teda víc, po něm je pleť fakt úplně vyhlazená, jak kdybych použila filtry na IG :D ale i ten matující je hodně obstojný a za ty peníze bomba! :) Teď jsem začala používat ten ze Sephory, stál mě 400 Kč (takže vlastně ještě víc než velké balení tohoto minerálního) a je dost na hov.. :D Pardon, nechci být sprostá, ale nejen že ten odstín prostě úplně nesedí, ale navíc to dělá tak ošklivý efekt.. achjo :D

   Vymazat
 4. S touto značkou zkušenosti nemám, ale ten make-up vypadá dobře. Mrknu na jejich stránky.

  OdpovědětVymazat

Každý komentář mi udělá obrovskou radost! Děkuji! :)