čtvrtek 31. července 2014

Velký test micelárních vod - La Roche-Posay, Bourjois, Garnier, L'oréal, Blanchette B, Payot, Diet Esthetic

Pěkný den vám přeji!

Konečně po hodně dlouhé době a dlouhém testování a příprávách tu mám pro vás článek, který jsem slíbila a to test micelárních vod. Sešlo se mi jich tu požehnaně, budu je spotřebovávat asi tak do konce života, ale co bych pro vás neudělala, musela jsem je prostě vyzkoušet :) Dnes se tedy podíváme na micelárky, které uvízly v mých sítích. Každou vám popíši zvlášť, oboduji a popřípadě porovnám s jinými. Závěr si pak udělejte sami. Prosím vás ale berte v potaz, že to co sedí mně, nemusí sedět vám. Každý máme jiné potřeby, jinou pleť, jiné požadavky, atp.. je to tak nejen u micelárek, ale u veškeré kosmetiky. A ač blogerka píše recenze objektivně, otevřeně a pravdivě, tak vždy je to jednoduše její subjektivní pocit z dané věci, protože má určité požadavky, pocity, potřeby.. to má prostě každý jinak a tak to je. Jde o to, jestli se s ní ztotožníte, chcete od produktu to samé co ona či nikoliv.. :) K tomu tedy řeknu, co potřebuji od micelární vody já. Přiznám se, že na odličování očí je běžně nepoužívám. Raději vždy sáhnu po dvojsložkovém odličovači, na které jsem naučená. Od micelární vody potřebuji důkladné odlíčení a vyčištění pleti, aniž by mne něco svědilo, pálilo nebo lepilo. Pokud tohle splní, je částečně vyhráno. Pro vás jsem však samozřejmě vyzkoušela i odličování s micelárkami, abyste byli trochu v obraze :)

Micelární voda - La Roche-PosayTuhle micelárku jsem měla v malém cestovním balení (50 ml), což mi přijde hrozně málo, protože jsem si ji opravdu oblíbila. Balení tedy hodnotit nebudu, protože s velkým to je jinak, i když tvar lahvičky je zachován, pokud vím :) Pustím se tedy rovnou do hodnocení vody samotné. Co mne zarazilo hned po otevření je parfemace. Většina micelárních vod je bez parfemace, ovšem tahle krásně voní. Vůně je jemná, svěží a hrozně příjemná! Vážně jsem si ji zamilovala a možná díky tomu ji mám ještě raději. Vody stačí na tamponek opravdu trochu, na pleti je jemná, nedráždí ji a hlavně co je pro mne důležité - perfektně ji vyčistí! Opravdu s žádnou nemám tak skvělý pocit vyčištěné pleti jako s ní. Na tamponu vždy uvízne špíny, že se na to ani nedá koukat :D První minutky mám trošku pocit ulepené pleti, ale po chvilince je to v pohodě a hlavně zůstává opravdu krásně jemná a osvěžená pleť. Pokud používáte micelární vody i na odlíčení make-upu, tak tady mohu opravdu zaručit dokonalé odlíčení bez dření, štípání a slzení. Make-up jsem odlíčila velmi snadno a rychle jako s žádnou jinou. To lepení ji jednoduše prominu, protože jinak je fakt úžasná a já vážně uvažuji nad koupí velkého balení. Vhodná je navíc pro citlivou pleť, takže by měla vyhovovat úplně všem. Běžné prodejní balení má tuším 200 ml a stojí 200 - 300 Kč.
Za mě hodnocení: 9,5/10 bodů.

Odličovací micelární voda na obličej a oči - Bourjois 

Oficiální popis: Nechává pleť čistou a svěží. Hypoalergenní, bez parfemace a alkoholu. Testováno na citlivé pleti a očích. Pomocí vatového tamponu naneste na celý obličej, oči a krk.


Druhá nejoblíbenější micelární voda. Určitě jste ji zaznamenali nedávno jako dárek u ELLE, u mne se díky tomu zastavila také. Četla jsem na ni hodně chvály a musím říci, že celkem oprávněně. Vévodí mu zajímavé balení typické pro Bourjois kosmetiku (ten puntík nahoře je prostě fajn!). Snad jediné mínus je celkem velký otvor na dávkování, kdy při nedostatečné kontrole vyteče zbytečně velké množství. Voda samotná je bez parfemace, na tamponek ji stačí nanést trocha. Pleť vyčistí velmi dobře, přesto mám pocit, že v tom čištění maličko ztrácí na La Roche. Zase ale vůbec nemám pocit ulepené pleti. Naopak pleť zanechává čistou a jemnou. Co se týče odlíčení očního make-upu, tak tady trošičku ztrácí, odlíčit se mi s ní podaří, ale ne tak jednoduše a rychle jako s LRP, ovšem pořád celkem snadno oproti jiným vodám. S micelární vodou jinak žádné problémy nebyly, pocity pnutí, zarudnutí či něco podobného se nekonalo. Za mě povedená micelární voda za velmi příjemnou cenu, rozhodně se nebudu bránit dalšímu balení. Seženete v parfumeriích Douglas, Fann atd. a cena by se měla pohybovat mezi 100 - 200 Kč.
Hodnocení: 10/10 bodů.

Sublime Soft zdokonalující micelární voda - L'oréal

Oficiální popis: Micelární voda odličuje stopy make-upu či nečistot z obličeje, očí a rtů a zklidňuje pleť v 1 kroku. Je vhodná i pro citlivou pleť, hypoalergenní, bez parfemace.


Micelární voda od L'oréal zažila na blozích velkou slávu a opět se nedivím. Je opravdu fajn. Opět balení typické pro L'oréal pleťovku, líbí se mi asi ze všech nejvíce. Vypadá elegantně, má menší otvor na dávkování díky čemuž se tolik neplácá. Voda je naprosto bez parfemace, neucítíte z ní nic. Trochu mi přijde, že oproti předešlým rychle ubývá a na důkladné vyčištění a odlíčení jí je třeba trochu více. Vyčistí však dobře (ale prostě na LRP ztrácí, ne že ne) a oči se s ní odlíčit také dají, i když to chviličku trvá. Nelepí a zanechává pleť jemnou. Žádné pnutí, zarudnutí, štípání ani nic podobného se nedostavilo. Přesto mi u ní prostě něco trošičku chybí, neumím ani přesně specifikovat co, ale není to pro mě prostě to nej, co jsem potkala.. Co je plusem je její dostupnost běžně v drogériích. 200 ml seženete za cca 100 - 150 Kč.
Hodnocení: 9/10 bodů.

Micelární voda - Garnier

Oficiální popis: Micelární voda je jednoduchý způsob pro odlíčení pleti, očí a rtů. Vyčištění a zklidněná pleť jedním tahem. Obsahuje micely, které zachytí nečistota na pleti jako magnet bez tření. Zjemňující složení bez parfemace pro všechny typy pleti včetně citlivé. Antioxidační výtažek z Maringy zklidní pleť. Micelární voda 400 ml balení vystačí přibližně na 200 použití.


O téhle nemůžu říci nic jiného než to, co u L'oréal micelárky. Je totiž vidět, že jsou ze stejného koncernu, micky jsou téměř totožné (rozdíl je v jedné přehozené položce v ingredients listu). Obě na moji pleť působí úplně stejně a kromě balení bych mezi nimi nepoznala rozdíl. Garnier micelárka je větší, obal má kulatější a takový roztomilý. Silně mi připomíná micelárku od Biodermy. Blbě se mi však otevírá, občas je to o zlomený nehet. Dávkovací otvor je velký tak akorát, abych nanesla dostatečné množství. Stejně jako u kolegyně mám potřebu nanášet ji trochu více. Opět bez parfemace. Pleť vyčistí, ale s očním make-upem trochu bojuji. Nakonec jej ušmudlám, ale není to úplně jednoduché. Pleť zanechá bez podráždění, bez ulepeného pocitu, naopak ji mám jemnou a hladkou. Plus má za velké balení, dobrou dostupnost a nízkou cenu. Rozhodně pokud zavítám do drogérky a budu potřebovat nějakou micelárku (i když to teď asi dlouho nehrozí..), tak mi nebude vadit po ní sáhnout.. přesto je tam nějaký vnitřní popud, díky kterému ji prostě nedokážu stoprocentně milovat. Myslím ale, že je to velmi povedený počin a tímhle si u mne Garnier skutečně šplhl. Seženete v drogériích, cena max do 200 Kč za 400 ml.
Hodnocení: 9/10 bodů.

Micelární voda - Blanchette B

Oficiální popis: Jemně a důkladně vyčistí pleť a odlíčí oční partie, nepoškozuje hydrolipidový pleťový film. Zklidní a osvěží. Tonizuje a zvlhčí pokožku. Použijte ráno a večer.


Tahle micelární voda zvedla kdysi velkou vlnu pozdvižení. Ona totiž na rozdíl od ostatních má jedno velké plus, které řeknu hned na začátku a tím je cena. Oproti ostatním totiž stojí doslova a do písmene pár šušňů, přesněji necelých 30 Kč. Balení má úplně jednoduché, obyčejné, laciné.. nevím, ale to se dá prostě od produktu za ty peníze čekat. Nějak mne to neuráží, jde mi hlavně o obsah. Snad jen ten otvor na dávkování by mohl být užší, takhle jí vyteče velké množství. Jenže koho to u micelárky za 30 Kč mrzí, že. Voda je parfémovaná, na můj vkus až trochu moc, i když vůně jako taková mi nijak nevadí. Pleť mi voda vyčistí celkem úspěšně, s líčením očí už to taková pecka není.. Cítím totiž v očním okolí mírné napětí a je mi to nepříjemné. Ne že by nějak zvlášť dráždila, ale prostě mi to na očích nesedí. Po použití chvíli lepí, ale oproti jiným mickám je to opravdu jenom chvíle.. po pár minutkách o ní nevíte. Takže tahle micka pro mne není nějaký hit, ale zase vzhledem k její ceně se na ní nějak nedokážu zlobit.. na oči mi nesmí, ale na pleť ji použiji ráda. Když bude nejhůř tak to Kaufland jistí, za ty peníze, neberte to! 200 ml stojí necelých 30 Kč.
Hodnocení: 6/10.

Micelární voda - PAYOT

Oficiální popis: Micelární voda je určena pro smíšenou a mastnou pleť. Čistí pleť a zbavuje ji přebytečného mazu. Zanechává vaši pleť svěží a čistou.


Tahle micelární voda a celkově značka PAYOT je u mne novinka. Žádné zkušenosti z minulosti s touto značkou nemám a tak jsem byla velmi zvědavá. Micelárku jsem dostala k vyzkoušení ještě s krémem, se kterým tvoří kombo proti mastné a aknózní pleti. Mastná pleť je momentálně můj nepřítel number 1, takže hurá do toho. Ale zpět k samotné micelárce. Líbí se mi balení - dávkovací pumpička je fajn, pumpnu tak 2 - 3x na jedno použití a stačí to. Navíc lahvička je hezky tvarovaná, líbí se mi, že parádně stojí a nehrozí její převrhnutí. Balení tedy na jedničku s hvězdičkou. Voda je silně parfémovaná. A to je pro mne háček. Vůně jako taková není úplně špatná a zvykla jsem si na ni (přiblížit vám ji ale fakt nezvládnu), ale je tak intenzivní, že mi leze na mozek. Vůně je cítit i z pleti a to není zrovna věc, kterou bych po micelárce chtěla. Spíše upřednostňuji "němého svědka", čili vyčistím a nevím kromě čisté a jemné pleti, že jsem něco použila.. Jinak čištění zvládá celkem úspěšně, odlíčení už je horší. Důkladně odlíčit se mi snad ani s touto micelárkou nepovedlo, ale dle popisu to snad ani není její funkcí, takže beru. Pleť zanechá na chvíli ulepenou, ale po pár minutách se to naštěstí vstřebá.. i když takový ten pocit, že jste něčím pleť šmrdlali tam je pořád, navíc ta vůně zůstává.. Nějakého zvláštního vlivu na mastnotu pleti jsem si nevšimla, díky teplému počasí jsem lesklá od rána do večera bez jakékoliv změny. Dalším mínusem této micelární vody je i její vyšší cena, kdy 200 ml balení seženete za 680 Kč. To se mi zdá za ne úplně povedenou micelární vodu celkem pálka. Pokud by někoho zaujala, najdete ji tady.
Hodnocení: 5/10.
Čistící a odličovací micelární voda Beauty Purify - Diet Esthetic

Oficiální popis: Čistící a odličovací micelární voda pro extrémně citlivou pleť. Vhodná k odstraňování make-upu a nečistot. Po aplikaci bude vaše pleť svěží a čistá, jemná a matná a dokonale hydratovaná.


Poslední micelárka je nejnovějším přírůstkem. Přijala jsem nabídku na testování kosmetiky Diet Esthetic a hned mi bylo jasné, že sáhnu po micelárce, abych si (a následně vám) rozšířila obzory. Micelárka má jednoduché průhledné balení, vypadá klasicky lékárensky. Víčko jde občas hůře otevřít, ale nakonec se vždy podaří, otvor na aplikaci velký tak akorát. Micelární voda je víceméně bez parfemace. I když spíše méně než více, protože já tam něco cítím. A to něco mi trochu vzdáleně připomíná alkohol. On tam není (alespoň co jsem studovala složení), ale něco v té vodě mi mé čichové buňky dráždí. Není to prostě úplně BEZ parfemace jako třeba Garnier či L'oréal. Vyčistit pleť zvládne, nečistoty z pleti dostane. ALE zásadně s ní neodličuji oči. Hned po prvním použití se totiž dostavilo opravdu brutální pálení v okolí očí a slzela jsem jako blázen. Při dalších zkouškách už se žádná hrůza nekonala, ale celkově je mi ta voda v očním okolí nepříjemná. Na pleť tedy ano, na oční okolí ne. Ještě zmíním poslední vlastnost co má a tou je nehorázné lepení. Bez vytáček a okecávání říkám, že tohle je ten nejlepivější produkt, který jsem za svůj dosavadní kosmetický život potkala. Fakt. Přísahám. Ještě dvě hodiny po použití micelárky se mé tváře lepí! Tohle jsem jaktěživ nezažila a celkem mi to brání v dalším používání, protože bych se večer po použití nerada přilepila k polštáři. Je mi to opravdu nepříjemné, žádné zmatnění a jemnost se prostě nekoná, celou dobu jenom hrozně lepím. Po jejím použití mám potřebu jít si obličej ještě oplachovat vodou a to není zrovna to, co od micky očekávám, že ano. Tahle mi tedy nesedla vůbec, znovu bych do ní nešla, raději sáhnu po nějaké drogeristické. Seženete tady, 250 ml stojí 220 Kč.
Hodnocení: 3/10.
Shrnutí: Micelárky jsou, jak jste si jistě všimli, seřazené dle mé oblíbenosti. Jsou to čistě mé dojmy, takže to prosím zohledněte. Má pleť může mít jiné potřeby než ta vaše. Vezmu-li to kolem a kolem tak: číslo jedna u mne jsou jednoznačně micelárky La Roche-Posay a Bourjois. Prostě mi uhranuly a nikdy se jim nebudu bránit. L'oréal a Garnier jsou kámošky hned v závěsu. Nevadí mi, koupím si je klidně znovu, ale prostě je tam nějaký neviditelný faktor, který mi nedovoluje milovat je tolik jako ty dvě předešlé. Pak je tu Blanchette B, nejlevnější varianta, kterou sice nebudu cíleně vyhledávat, ale v případě nouze si ji klidně koupím. Za jejích 30 Kč si myslím, že to je ještě pořád dobrý kup. Pak tu jsou dva kousky - PAYOT a Diet Esthetic, které mi však vůbec neučarovaly a znovu bych do nich nešla. Pro mne škoda peněz a příště se raději poohlédnu v drogérii, kde jsou dostupnější a pro mne i příjemnější micelárky.

Poznámka: Určitě se někdo ozve, že tu chybí ta nejslavnější micelárka - Bioderma. Přiznám se, že tu jsem vůbec neměla chuť testovat.. Kdysi jsem měla cestovní balení z řady Hydrabio, o ní si můžete přečíst zde. Nebyla špatná, ale nijak extra mi ani neuhranula. Poté jsem zkoušela ještě zelenou verzi, tuším že to byla Bioderma Sébium a ta se mi nelíbila vůbec, lepila jak hrom, byla dost parfemovaná a na pleti nepříjemná. Mohla jsem vyzkoušet ještě tu červenou, ale prostě ne. Neláká mne. Možná jindy.. :)

Tolik tedy k velkému testování micelárních vod, ufff :) Bylo to náročné. Více jak čtvrt roku testování, sledování funkčnosti a vlastností jednotlivých vod.. Teď si musím dát chvíli voraz :D

Co vy a micelární vody? Používáte? Jakou máte nejraději?

P.S. A komu by nestačil tento výběr micelárek, nechť mrkne na recenzi z minulosti ještě tady, kde jsem psala o micelárkách Dermacol a Lirene :)

24 komentářů:

 1. Já mám momentálně doma Biodermu, ale ráda mám i dermacol a loreal. Ze zmíněných mě zaujala nejvice Bourjois, příště si ji určitě pořídím. Děkuju za tip :)

  OdpovědětVymazat
 2. Opravdu vyčerpávající shrnutí. Kdysi jsem uvažovala o té Diet Esthetic, ale tak asi radši ne. I když já se micelárkou pouze odličuji a pak pleť stejně na mokro řádně vyčistím. Takže by mi to lepení nevadilo. A moje oblíbená micelárka je ta od Mixy, už jsem si koupila druhé balení.

  Radu UltimateChic

  OdpovědětVymazat
 3. Momentálně používám Micelárku od Nivei,ale ta od La roche posay vypadá naprosto lákavě! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc pěkný článek! Láká mě Bourjois, ale zůstanu u osvědčeného Garnieru :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Pre mna je najlepsia Bioderma a Garnier. Skusala som este Loreal, Mixu a Dermacol, ani jedna z nich mi nevadila,ale na Mixe mi vadi ta pumpicka a Lorealu vzdy zase vylejem viac jak potrebujem. Garnier ma aj najlepsiu cenu. Este som skusala cervenu od Ziaji, z tej ma sialenej palili oci, takze som ju s nechutou dopotrebovala na plet, Yves Rocher zelenu, sialene draha na to, ze moc neodlicuje a doma u rodicov mam Blanchette. Pravidelne sa mi ju pouzivat nechce, lebo jej moc za tych 30 kc neverim, ale u rodicov som dva krat za mesiac, tak to nevadi.

  OdpovědětVymazat
 6. Micelární vody mám teď doma 2 - od Eucerinu (skvělá) a od Nivei (zatím nemám vyzkoušenou). Tak aspoň máš zásoby :)
  http://veru-life.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. Micelárek jsem už pár vyzkoušela a plně mi vyhovuje jedna jediná - ta, kterou používám teď od Eucerinu. Nádherně odlíčí, vůbec nelepí (všechny ostatní ano), nevysušuje, zkrátka paráda. Kromě ní jsem měla Blanchette B, Lirene, La Roche, Sephoru, zkoušela jsem Biodermu (všechny verze) a s každou jsem zkrátka měla nějaký problém, až teď mi sedla ta Eucerinka :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Ahojda,

  já jedu v zelený Biodermě, potom ještě Eucerin a obě mi vyhovujou... Používám pouze na dočištění, ne na odličování a ani jedna nelepí a nevoní =o)
  Ale nalákalas mi na tu La Roche, jako fakt moc :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Tyjo super clanek, ted se mi hodi, alespon se v tech vodach lepe vyznam.. Me jsi asi nejvice nalakala na tu micelarni vodu Payot, pokud totiz voni jako jejich kremy, tak me by to naopak moc vyhovovalo, tu vuni miluju. Pak jsi me nalakala na tu Bourjois. Mam biodermu a jsem spokojena.

  OdpovědětVymazat
 10. Páni, vyčerpávající shrnutí, věřím, že s tím bylo hrozně moc práce, ale stojí to za to :) Já momentálně používám tu od L'oréal a jsem s ní moc moc spokojená, odličuju s ní i oči a bez problému i pro mě jako uživatelku kontaktních čoček, i když se teda odličuju vždycky až po sundání čoček. Blanchette B jsem měla taky a byla jsem taktéž moc spokojená, pravda, v oblasti očí malinko štípe, ale jinak je za tu cenu super, mám druhé balení v zásobě ve skříni. A pak mám koupenou Mixu, na tu se ještě nedostalo, tak jsem zvědavá.
  Jinak La Roche chci celkově zkusit už hrozně dlouho, tak třeba se k té značce dostanu konečně ve Francii :)

  OdpovědětVymazat

 11. Burjois micelárku mám taky a jsem s ní hrozně spokojená. Přesně jak píšeš - stačí jí málo a nádherně pleť vyčistí! :)

  OdpovědětVymazat
 12. Já jsem měla micelární vodu od Dermacol a ta byla hrozně moc fajn :))) Chci vyzkoušet teďka Garnier i Loreal, ale i Niveu :)) Právě teďka testuji od Eucerin :))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 13. Já mam svoju micelárku NIVEU a milujem ju :)

  OdpovědětVymazat
 14. Na mé pleti je nejlepší Mixa :)

  OdpovědětVymazat
 15. Já zkoušela jen tu od Bourjois a Loreal a musím s tebou souhlasit, protože jsou skvělé! :)
  Teď mám doma micelárku od Eucerin a myslela jsem si, jak s ní nebudu spokojená a zatím je to spíš naopak.. A až dopotřebuji svoje zásoby, tak bych chtěla vyzkoušet Garnier nebo Mixu.

  OdpovědětVymazat
 16. Ja som zase mala tú od Blanchette B a som z ňou neskutočne spokojná ..má veľmi veľmi príjemnú parfemáciu , nikde ma neštípala a pekne odlíčila + fakt hydratovala pleť :) pre mňa top micelárka za trápnu cenu :) ♥

  theresahoran.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 17. ja mám teraz Mixu a Garnier :) ale po tejto recenzii sa určite pozriem po bourjois a loreal :) veľmi pekné recenzie :)

  OdpovědětVymazat
 18. Já momentálně, také testuji tu od Diet Esthetic a jsem zatím s ní celkem spokojená :))!

  http://nela-prochazkova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 19. hodně mile mě překvapila micelárka od Bourjois! moje největší oblíbenkyně je ta od Garnier, L´Oreal mi přijde značně horší, ale samozřejmě individuální zkušenost :)

  OdpovědětVymazat
 20. Já používám Bourjois, pro mně je vynikající - ale mám smůlu. Teď mi dochází, a v mojí oblíbené parfumérce ji prý již druhý měsíc nedostali ! Tak zkusím Garnier - pokud ji ovšem v "našem rajonu" seženu.

  OdpovědětVymazat
 21. Ja pouzivam nejradsi tu od Garnier, za tu cenu 400ml se fakt vyplati a neni vubec citit, koupila jsem si tu dieth estetic a souhlasim je hrozna meli ji v eshopu ve sleve tak jsem ji chtela zkusit ale fakt pali do oci a to si ji ani oci neodlicuju slzi mi oci jak krokodyloj a navic v ty vode plavou takovy bily kousicky nevim jestli to neni vadnej kus kteryho se chteli zbavit a proto byla ve sleve nebo to tam je vzdycky no aspon mam tu garnierku

  OdpovědětVymazat
 22. Já měla zkušebně v akci s krémem ten Loreal, ale teda jsem na rozpacích.. větčina ji oslavuje, mě ale místama suší, potom je zase skvěle hebká a rychle se odpaří.. asi je to momentálním stavem pleti nebo co. Ve své podstatě mi sle nesedí ani Jarišův roztok, což je lékařská věc a taky mě vysušuje a lepí, takže já jedu klasiku - odlič. milch a frk pod vodu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To víš, že se to mění podle pleti, já mám přes zimu úplně jiné požadavky na pleťovou kosmetiku než v létě :) Ale víceméně stále dodržuji rutinu odlíčení očí - micelárka na celý obličej - čištění s gelem pod vodou :)

   Vymazat

Každý komentář mi udělá obrovskou radost! Děkuji! :)